Pora na pomidora!

Właśnie rozpoczęła się trzecia edycji kampanii “Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców”.

Jest to akcja społeczno-edukacyjna skierowana do rodziców, nauczycieli i opiekunów, czyli osób, które mają istotny wpływ na budowanie nawyków żywieniowych u dzieci. Organizatorzy kampanii chcą pokazać im, w jaki sposób mogą zachęcić najmłodszych do jedzenia owoców i warzyw. Liczą również na aktywny udział dorosłych w procesie kształtowania się prawidłowego podejścia do żywienia u dzieci.

W ramach kampanii odbędą się imprezy powiązane z koncertami Lata z Radiem. W ich trakcie organizowane będą punkty dietetyczne, w których eksperci będą służyć rodzicom radą w kwestii żywienia dzieci. Staną się one również miejscem warsztatów dla dzieci, którym towarzyszyć będą gry i zabawy edukacyjne.

Organizatorzy zaplanowali również piknik z Programem Poznaj Dobrą Żywność (inicjatywa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi) oraz warsztaty dla rodziców na temat błędów żywieniowych, zaleceń dietetycznych i roli warzyw oraz owoców w diecie dziecka.  Akcji “Pora na Pomidora” towarzyszy konkurs w serwisie Parenting.pl dla rodziców, polegający na nadsyłaniu przepisów na dania warzywne i owocowe dla dzieci.

Konkurs dostępny jest pod adresem:
Pora na Pomidora!