Skuteczna profilaktyka nowotworowa

Zdrowy tryb życia coraz częściej zaczyna być kojarzony z luksusem, na który stać niewiele osób. Szybkie tempo życia sprawia bowiem, że coraz chętniej sięgamy po żywność przetworzoną, a zmęczenie pracą i stres odbierają nam chęć na ćwiczenia fizyczne. Po cichu liczymy, że suplementy witaminowe zastąpią nam owoce i warzywa, a kilka godzin snu więcej w weekend pozwoli skutecznie zregenerować przemęczony organizm. Niestety, gra w kotka i myszkę z własnym zdrowiem może mieć zgubne skutki. Styl życia można, na szczęście, zmienić na lepsze w krótkim czasie.

 

 

 

Profilaktyka nowotworów

Firma ubezpieczeniowa ING Życie zainicjowała projekt  “Ubezpiecz się – zrób rakowi wspak”. Jest to akcja edukacyjna promująca profilaktykę zdrowotną. W ramach projektu powstała strona internetowa www.rakowiwspak.pl, na której pojawiły się informacje na temat zdrowej diety, aktywności fizycznej, badań profilaktycznych, właściwego nastawienia i ubezpieczenia Ona i On na wypadek nowotworu. Praktyczne porady pozwalają na pozornie niewielkie, ale znaczące dla profilaktyki nowotworowej zmiany. Jest to również sposób na zabezpieczenie (także finansowe) siebie i swojej rodziny przed następstwami choroby nowotworowej. W projekcie “Ubezpiecz się – zrób rakowi wspak” z ING Życie współpracuje Ruch Społeczny Amazonki Polskie. Jest to znana w kraju organizacja działająca na rzecz osób chorych na raka.

 

 

Jak zmienić życie na lepsze?

Rewolucyjne zmiany są niemałym wyzwaniem, dlatego poprawę jakości życia warto zacząć od małych kroków. Na początek należy popracować nad dobrymi nawykami żywieniowymi. Poranną kawę warto zastąpić wartościowym śniadaniem, a słodycze i napoje gazowane – owocami oraz wodą mineralną. Dostarczając organizmowi niezbędnych mu składników odżywczych, unikamy niedoborów witamin oraz minerałów, które mają niekorzystny wpływ na zdrowie. Niezwykle istotne są również ćwiczenia fizyczne. Po latach siedzącego trybu życia należy stopniowo zwiększać aktywność fizyczną i nie zaczynać przygody ze sportem od maratonu. Na początek wystarczy zwykły spacer. Osoby pracujące przy komputerze mogą ćwiczyć, nie wstając nawet od biurka.

Ogromnie ważne dla zdrowia jest pozytywne nastawienie do życia. Czasem niełatwo dostrzec dobre jego strony – wówczas warto wyłączyć telewizor lub komputer i oderwać od codziennych spraw. Spacer z dzieckiem, czytanie książki, a nawet relaksująca kąpiel mogą znacząco poprawić nastrój. Dobre samopoczucie jest ściśle związane z prawidłowym funkcjonowaniem organizmu. Aby mieć pewność, że nic nam nie dolega, należy systematycznie wykonywać zalecane badania profilaktyczne.