Ucz się do matury z Facebookiem!

Przed studniówką przygotowania do matury idą zwykle dość opieszale. Maturzyści odkładają naukę na później, niełatwo bowiem oderwać się od przyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu, na przykład korzystania z popularnych portali społecznościowych. Okazuje się, że można połączyć rozrywkę z obowiązkami. Już po raz trzeci ruszyła aplikacja „Dziś Matura”. Jest to pierwsza aplikacja na Facebooka, dzięki której można solidnie przygotować się do matury z matematyki.

 

 

Program „Dziś Matura” jest bezpłatny, by z niego skorzystać, wystarczy mieć konto na portalu Facebook. Codziennie użytkownik otrzymuje jedno z 370 pytań maturalnych generowanych przez program oraz liczbę poprawnych rozwiązań. Maturzyści mogą śledzić swoje statystyki i porównać uzyskane rezultaty z innymi osobami, jeśli zdecydują się na upublicznienie na swoim profilu informacji o postępach w przygotowaniach do matury.

Z każdym rokiem przybywa uczniów, którzy korzystają z aplikacji „Dziś Matura”. W zeszłym roku w ciągu zaledwie dwóch dni z aplikacji skorzystało ponad 3000 osób. Jest to doskonały przykład na to, jak technika może stać się pomocą w nauce.\

Z aplikacji można skorzystać wchodząc na www.facebook.com/Kalkulatorypl