abcZdrowie.pl wspiera Fundację Alivia

Alivia – Fundacja Onkologiczna Osób Młodych powstała w kwietniu 2010 roku. Wszyscy członkowie, zarówno Zarządu, jak i Rady fundacji to osoby, których życie nierozerwalnie związane jest z chorobą nowotworową. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 4 lata temu, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

Cele Fundacji Alivia są zbieżne z misją serwisu abcZdrowie.pl i obejmują, między innymi, działania o charakterze edukacyjnym skierowanym do pacjentów. Alivia chce dotrzeć z informacjami o najnowszych postępach w onkologii do jak najszerszej rzeszy pacjentów, wierząc, że edukacja w tym temacie podniesie jakość zarówno życia pacjenta onkologicznego, jak i samego procesu leczenia. Serwis abcZdrowie.pl podjął się wsparcia Fundacji Alivia w zakresie medialnym i zachęca wszystkich Czytelników do zapoznania się z jej działalnością.

Fundacja Alivia naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające dotarcie do informacji na temat nowoczesnych metod leczenia oraz publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stonie www.alivia.org.pl i na portalu społecznościowym Facebook.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwiają Skarbonki, które Alivia zakłada dla potrzebujących.

Wolontariusze fundacji dzielą się zdobytym doświadczeniem i pomagają innym wygrywać z chorobą każdego dnia. Wspierają chorych i ich bliskich w trudnych sytuacjach, jak również angażują ludzi zdrowych w działania na rzecz walki z rakiem.

Marzeniem fundacji jest stworzenie społecznego ruchu wzajemnego wsparcia i aktywności profilaktycznych. Alivia ma również ambicję stać się ważnym partnerem reprezentującym interesy osób chorych w kręgach polskiej onkologii, administracji publicznej oraz mediach.

Zachęcamy do wsparcia Alivii i wspólnego podjęcia walki z rakiem!