Internetowe kompedium wiedzy na temat leków – abcLeki.pl – nowy serwis w sieci abcZdrowie.pl


W sieci pojawił się nowy portal poświęcony lekom i suplementom diety. Serwis abcLeki.pl należy do sieci abcZdrowie i ma duże szanse zostać najlepszą pigułką wiedzy na temat leków. Jego trzon stanowią przejrzyste i fachowo przygotowane profile informacyjne oraz szybka, intuicyjna wyszukiwarka, dzięki której odnalezienie informacji na temat dowolnego preparatu jest dziecinnie proste. Kategorie tematyczne, według których uszeregowane są zawarte w bazie informacje to min.: dolegliwości, sposób dawkowania, ostrzeżenia przed niewłaściwym stosowaniem oraz bezpieczeństwo ciąży i karmienia.

Serwis abcLeki.pl daje dostęp do informacji o ponad trzech tysiącach dostępnych bez recepty leków, suplementów oraz dermokosmetyków. Osobą odpowiedzialną za wdrożenie tego innowacyjnego projektu jest Łukasz Szymański, Project manager, związany od 4 lat z branżą farmaceutyczną. Jak sam podkreśla abcLeki.pl jest naturalnym uzupełnieniem rozwijanych dotąd w sieci abcZdrowie serwisów tematycznych, stargetowanych bezpośrednio na użytkownika. Merytoryczną częścią portalu zajmuje się specjalistyczny zespół redakcyjny w skład którego wchodzą lekarze, farmaceuci, dermokonsultantki oraz eksperci rynkowi. Serwis podejmuję problematykę na tyle uniwersalną i nieodzowną w codziennym życiu, iż z powodzeniem powinien zainteresować rzesze użytkowników poszukujących informacji na temat leków w sieci.

Głównym zadaniem abcLeki.pl jest wyznaczanie nowych trendów w budowie wizerunku leków i suplementów w Internecie. Jest nastawiony przede wszystkim na prozdrowotną i prokonsumencką edukację pacjentów oraz użytkowników, ale jego grupę docelową stanowią również profesjonaliści, odpowiedzialni za wytwarzanie i dystrybucję lekarstw. Wszystko to w jednym, wspólnym celu – odpowiedzialności specjalistów oraz bezpieczeństwa i satysfakcji pacjentów. Serwis abcLeki.pl ma nadzieje stać się popularną i szeroko dostępną pigułką wiedzy na temat wszelkiego rodzaju farmaceutyków i preparatów zdrowotnych.