abcZdrowie.pl wspiera ideę transplantologii!

Zbierajcie się!
24 października bierzemy udział w Marszobiegu „Życie czeka

Marszobieg organizowany jest w ramach obchodów Światowego Dnia Transplantologii przez Centrum Zdrowia Dziecka. Sieć serwisów abcZdrowie.pl wspiera tę akcję i zaprasza także Was. A idea jest niebywale szczytna. W tym dniu chcemy Wam przybliżyć temat transplantologii. Wielu z Was nie zdaje sobie sprawy jak ważna jest ta forma leczenia i jak wiele osób czeka na przeszczep.

A problem jest ogromny.
W lipcu tego roku aż 1818 osób czekało na nowe organy, otrzymało je tylko 109 pacjentów.

Pobiegnijcie razem z nami!
Sieć serwisów abcZdrowie.pl objęła patronat nad wydarzeniem. Razem z nami w akcji wezmą udział: Jaś Mela, zespół muzyczny „Strefa 50” i Paweł Kukiz, który poprowadzi karaoke. Będzie również sporo osób ze świata polityki, showbiznesu i mediów.

Zapraszamy Was wszystkich niezależnie od tego czy biegacie, maszerujecie, czy uprawiacie nordic walking. Dystans został tak przygotowany, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ale to nie koniec atrakcji… Czekają na Was interesujące osoby, aukcje charytatywne  i specjaliści. Odpowiedzą oni na Wasze pytania oraz obalą mity związane z przeszczepami. Jeżeli macie więc wątpliwości odnośnie transplantacji- przybywajcie!

Inspiracją do zorganizowania marszobiegu stał się głośny przypadek Tomka, który zatruł się muchomorem sromotnikowym. Wspólnie śledziliśmy na Facebooku drogę chłopca do zdrowia. Tomkowi się udało!  To właśnie dzięki przeszczepowi Tomek otrzymał w instytucie drugie życie.

Spędźmy razem ten dzień! Czekamy na Was 24 października o godzinie 9 przy Alejach Dzieci Polski 20. Jesteście bardzo potrzebni. Wspólnie wesprzemy idee transplantologii, będziemy brać udział w marszobiegu i zabawie przygotowanej specjalnie dla Was. Gra „Transplantologia”  zostanie urządzona w podziemiach i na terenie IPCZD, a jej głównym celem będzie zapoznanie się z procesem przeszczepu krok po kroku. Czekają na Was również grupy ratownicze które będą szkolić z zasad kursu pierwszej pomocy, a także pokażą jak wykorzystać apteczkę pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia.

Informacje o charakterze informacyjnym znajdziecie na stronie czd.pl

My tam będziemy, a Wy?