Niezbędnik Pacjenta – nowa funkcjonalność na AbcZdrowie

W marcu serwisy z sieci AbcZdrowie powiększyły swoje funkcjonalności o Niezbędnik Pacjenta. Znajdziecie go na prawej kolumnie naszych stron. Zawiera on podstawowe porady prawne i inne istotne informacje, związane ze zdrowiem. niezbędnik pacjenta

ABCPacjenta i karta praw pacjenta

Bardzo często nie jesteśmy w pełni świadomi praw, które przysługują nam jako obywatelom Rzeczpospolitej. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na zamieszczenie najważniejszych informacji na naszych stronach, tak aby zawsze był do nich szybki dostęp.

Warto pamiętać o tym, na jakich zasadach przysługuje nam ubezpieczenie zdrowotne, jakie są podstawy do skierowania do lekarza specjalisty oraz kiedy możemy mieć wgląd w swoją dokumentację medyczną. Te i inne wiadomości znaleźć można w ABCPacjenta.

Natomiast dzięki zakładce Karta praw pacjenta można szybko sprawdzić, jak przepisy definiują prawa pacjenta.

Program szczepień ochronnych

W Niezbędniku Pacjenta znaleźć można również aktualną listę szczepień ochronnych. Znajdują się w nim zarówno szczepienia obowiązkowe dzieci i młodzieży oraz osób narażonych na szczególne zakażenie, jak i zalecane, a także uzupełniające.

Lista leków refundowanych

Jedna z zakładek w Niezbędniku Pacjenta to kompletna lista leków refundowanych. Wzbogacona jest ona o wyszukiwarkę, w znaczącym stopniu ułatwiającą wyszukanie odpowiedniego leku. Można również korzystać z filtra, dzięki któremu lista przedstawiała będzie wyłącznie leki na choroby przewlekłe lub zwykłe.

Ważne dane teleadresowe

Potrzebujesz szybko skontaktować się z regionalną Izbą Lekarską lub oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia? Dzięki Niezbędnikowi Pacjenta i zakładce Ważne telefony jest to teraz naprawdę łatwe.

Zdrowie w Unii Europejskiej

Wraz z rosnącą turystyką zagraniczną i podejmowaniem pracy poza granicami Polski, rośnie zapotrzebowanie na informacje dotyczące służby zdrowia w tych krajach. W zakładce Świadczenia zdrowotne w UE znajdują się ogólne  informacje dotyczące unijnego systemu opieki zdrowotnej. Można również zapoznać się ze szczegółowymi informacjami, dotyczącymi wybranego kraju, np. Luksemburga.

Mamy nadzieję, że przygotowany  przez nas Poradnik Pacjenta będzie dla Was cennym źródłem wiedzy. Chętnie poznamy Wasze zdanie i ewentualne uwagi odnośnie nowej funkcjonalności w AbcZdrowie.