Slideshow – nowa funkcjonalność na AbcZdrowie

Slideshow jest jedną z coraz bardziej popularnych form przekazu wizualnego w sieci. Poprzez łatwość wykonania, klarowność wypowiedzi i siłę przekazu, staje się częstym dopełnieniem tradycyjnych wpisów blogowych. Jako samodzielny sposób wypowiedzi, slideshow używany jest także w największych serwisach informacyjnych i naukowych.

Minimum słów, maksimum treści

Slideshowy są wcieleniem zasady, że każde zdjęcie warte jest tysiąca słów (a przynajmniej każde dobre zdjęcie). Zestawiając ze sobą właściwie dobrane fotografie, uzyskać można efekt równy niektórym rodzajom wypowiedzi słownych i często wyrazić to, co w przypadku słów jest trudne lub niemożliwe.

Zamiast pisać – pokaż

Drugą najważniejszą zaletą slideshowów jest możliwość zamieszczenia większej liczby ilustracji, niż w standardowym artykule internetowym. Wiodącą rolę w narracji odgrywają wówczas obrazy, podczas gdy tekst – pod postacią krótkich opisów i komentarzy – objaśnia je lub wypunktowuje najistotniejsze informacje.

Przykladowe zastosowanie

Funkcjonalność i sposób działania tego typu prezentacji można prześledzić na przykładzie serii slajdów, zamieszczonej na jednym z naszych serwisów w sieci abc zdrowie – AbcBiałaczka. W kolejnych odsłonach przedstawione są tu najważniejsze zagadnienia związane z białaczką – czym jest, jakie są jej najczęstsze objawy i podstawowe typy, a także przyczyny zachorowań, kto jest najbardziej na nią narażony i jak ją zdiagnozować. Wszystko to w przystępnej formule, umożliwiającej pogłębienie wiedzy dzięki prowadzącym do bardziej szczegółowych artykułów linkom.

Już niebawem slideshowy będzie można zobaczyć również w naszych pozostałych serwisach.  Ich użycie ma na celu przede wszystkim udostępnienie użytkownikom przystępnego sposobu dzielenia się wiedzą o zdrowiu. Mamy nadzieję, że ten pomysł się sprawdzi.