Kampania społeczna UwagaNerki.pl

Pod patronatem Krajowego Konsultanta ds. Nefrologii profesora Bolesława Rutkowskiego zorganizowana została akcja „UWAGA NERKI!”. Jej podstawowym zadaniem jest uwrażliwienie społeczeństwa polskiego na symptomy choroby nerek i umiejętność ich wczesnego rozpoznawania.

Wcześnie wykryte choroby nerek są stosunkowe łatwe do wyleczenia. Jednak ich lekceważenie i zaniedbanie, może owocować  przewlekłą chorobą nerek. Jest to poważne zagrożenie dla życia, a leczenie jest trudne i drogie. Osoby, które zostały dotknięte tym schorzeniem, szans na prowadzenie normalnego życia, mogą szukać już jedynie w stałych dializach i oczekiwaniu na przeszczep.

Przebieg kampanii społecznej

Społeczna kampania profilaktyczna “UWAGA NERKI!” jest efektem wspólnej inicjatywy Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2009” przy udziale Krajowego Konsultanta w dziedzinie Nefrologii prof. Bolesława Rutkowskiego oraz Polskiej Federacji Pacjentów “Dialtransplant”. W maju 2009 roku ufundowanych zostało 2 tysiące zaproszeń na badania pod kątem zagrożenia przewlekłą chorobą nerek. Z tej okazji skorzystało 1177 mieszkańców Warszawy i Krakowa. Otrzymane wyniki zostały przeanalizowane przez zespół pod kierownictwem prof. Rutkowskiego. Potwierdziły one skalę zagrożenia PChN – może ona stać się problemem nawet dla ośmiu milionów Polaków!

Te niepokojące wyniki doprowadziły do kontynuowania akcji “UWAGA NERKI!” w 2010 roku. Obecnie prowadzone są prace, które mają doprowadzić do przeprowadzenia szkoleń dla min. 1 tysiąca lekarzy pierwszego kontaktu z całej Polski. W planach znajduje się także  akcja edukacyjna szerząca wiedzę o profilaktyce nefrologicznej.

Uwaga Nerki!

W ramach akcji powstał także serwis uwagaNerki.pl, stanowiący część sieci abcZdrowie.pl. abcZdrowie.pl zostało zaproszone do udziału w kampanii jako jej partner. To również po ich stronie leżało przygotowanie strony internetowej dla kampanii społecznej.

Serwis UwagaNerki.pl

nerki3

UwagaNerki.pl stanowi unikatowy poradnik dotyczący zdrowia nerek. Odnaleźć można w nim najbardziej istotne informacje, wypowiedzi ekspertów, a także historie zamieszczane przez internautów. Użytkownicy serwisu mogą także zadawać pytania doświadczonym lekarzom oraz oglądać materiały wideo o charakterze poradnikowym.

Zadaniem serwisu UwagaNerki.pl jest zwrócenie uwagi Polaków na coraz powszechniejsze problemy zdrowotne związane z chorobami nerek. Uświadamiać ma on ich przyczyny oraz skutki, a także ukazywać wagę badań profilaktycznych. Skorzystanie z bezpłatnej konsultacji lekarskiej zachęcić ma internautów do podjęcia troski o swoje zdrowie.

Zostań fanem akcji na Facebooku

nerki2

Kampania społeczna „UWAGA NERKI!” ma również swoją odsłonę w najpopularniejszej społeczności internetowej – Facebooku. Zapraszamy do odwiedzenia profilu i zostania fanem zdrowych nerek. Pokaż swoim znajomym, że interesujesz się swoim zdrowiem i zaproś ich do odwiedzenia profilu. Nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć dbać o siebie!