ABC seksu w obrazkach

„ABC seksu w obrazkach” to edukacyjna kampania społeczna, która ruszyła 1 września 2012 roku. Akcja miała za zadanie propagowanie profilaktyki chorób wenerycznych przede wszystkim wśród kobiet. W ciągu ostatnich lat nastąpił bowiem wzrost liczby zakażeń wirusem HIV, częściej diagnozowane są również inne choroby przenoszone drogą płciową.

 

 

Kampania edukacyjna na Facebook-u

Organizatorom kampanii zależało na przybliżeniu profilaktyki zdrowotnej w możliwe prosty i przyjazny odbiorcy sposób, stąd pomysł przedstawiania treści na portalu społecznościowym Facebook w formie obrazkowej (http://www.facebook.com/AbcSeksu). Akcja miała uczyć kobiety odpowiedzialnych zachowań seksualnych. Przez 10 tygodni publikowane były różne materiały – oprócz ilustracji pojawiały się artykuły oraz filmy. Organizatorzy
zapewnili zainteresowanym możliwość zadania ekspertom pytania przy zachowaniu całkowitej anonimowości.

Pomysł kampanii przygotowanej przez cooperativa studio wyszedł od Stowarzyszenia Pomoc Socjalna, które działa na rzecz osób zakażonych wirusem HIV. W przebiegu akcji współorganizowanej przez m.st. Warszawa uczestniczyła Fundacja Edukacji Społecznej. 1 grudnia z okazji Światowego Dnia AIDS dokonano podsumowania kampanii.