Wakacyjny odkrywca przygód

Zbliżają się wakacje. Najpiękniejszy czas, tak długo wyczekiwany przez najmłodszych. To doskonała okazja, aby dziecięce marzenia mogły się spełniać i aby wolny od szkoły czas pozostał na długo w ich pamięci. Ten upalny dwumiesięczny okres nie musi charakteryzować się ciągłym spędzaniem czasu przed telewizorem czy komputerem.
W ofertach edukacyjnych wielu przedsięwzięć znajdują się bardzo ciekawe formy spędzenia wolnego czasu dla tych najmłodszych i trochę starszych. To doskonała propozycja dla wszystkich rodziców, którzy nie mogą poświęcić swoim pociechom tyle czasu ile tylko chcą z powodu własnych zajęć i obowiązków. Dzięki szczególnie dobrze dobranemu programowi zajęć i dobrym ofertom, których bardzo dużo zarówno w internecie jak i w oficjalnych siedzibach firm wakacyjna przygoda może gwarantować moc wrażeń i wiele niezapomnianych przygód dla najmłodszych, a ich rodzicom najpiękniejszy prezent: uśmiech dziecka.

Nauka tańca, warsztaty muzyczne, malarskie, półkolonie i wycieczki górskie czy krajoznawcze to tylko niektóre oferty i możliwości jakie proponują poszczególne ośrodki, firmy i domy kultury. Uczestnictwo dzieci w tych wydarzeniach jest dla nich ciekawą szansą na rozwój. Nie tylko poprzez nieustanny kontakt z rówieśnikami, ale także poprzez naukę, która bardzo dobrze wpisuje się w konwencję zabaw organizowanych przez te ośrodki. Dzięki uczestnictwu w zorganizowanych wcześniej ciekawych formach spędzania wolnego czasu, każde dziecko ma szansę na poznanie nowych koleżanek, kolegów, uczy się współpracy i odkrywa jak ciekawe mogą być wakacje bez domowej nudy. Nauka w wakacje to nic strasznego. Dzieci nieświadomie uczą się i poznają świat bawiąc się pod okiem profesjonalistów, wykształconych instruktorów z danej dziedziny. Jest to niewątpliwie szansa na rozwijanie zainteresowań i pasji, tak bardzo potrzebnych w przyszłym życiu, które, gdy znów przyjdzie rok szkolny, doskonale pozwolą małym badaczom i odkrywcom zabłysnąć. Zabawa poprzez naukę gwarantuje ćwiczenie większej uwagi i koncentracji, które w efekcie doprowadzą do późniejszych sukcesów w szkole. Nic dziwnego, że firmy promujące nauki ścisłe podczas wakacji są tak bardzo oblegane. Półkolonie i warsztaty  o charakterze matematycznym, informatycznym, elektronicznym… sprzyjają rozwijaniu w małych dzieciach zamiłowania do nauk ścisłych. Uczą ostrożności i dają wskazówki do ciekawych i pomysłowych rozwiązań nie tylko podczas zabawy, ale także w domu pomagając rodzicom w ich codziennych zadaniach.
Jedna z firm, wywodząca się z rynku poznańskiego a obecnie działająca już na terenie prawie całej Polski, „Mały Inżynier” zaprasza ciekawskich na wakacyjne półkolonie z nauką. Półkolonie Małego Inżyniera zachęcają do zapoznawania dzieci z naukami ścisłymi poprzez ciekawą i twórczą zabawę. Pod opieką profesjonalistów różnych dziedzin ścisłych, którzy swoją energią i pasją potrafią zachęcić dzieci do kreatywnego myślenia i tworzenia, powstają niezwykłe roboty, niepowtarzalne konstrukcje i mieszanki – często wybuchowe. Dzieci mogą
poznać zasady działania najprostszych urządzeń i wykonać konstrukcje maszyn i robotów niczym z ulubionych bajek. Świat chemii, matematyki czy fizyki stanie się dla najmłodszych przyjemnością i sprawi, że ich wrażliwość na przyrodę, będzie większa.

Wakacje to doskonały moment który pozwoli małym odkrywcom i konstruktorom, poprzez wspólne doświadczenia rozwijać swoje zainteresowania. Wnikliwe obserwacje i wnioski z nich płynące są podstawą kształcenia dzieci. To wszystko mogą zapewnić właśnie takie zajęcia, które już bez nerwów i stresu, związanych ze szkolnymi ocenami i opiniami, pozwolą młodym uczestniczyć w pogłębianiu własnej świadomości i powiększaniu wiedzy i posłużą jako podpowiedź w wyborze dalszej nauki w określonym kierunku. Im więcej takich możliwości tym dla dziecka lepiej. Przekona się ono, że nauka nie wiąże się tylko z odrabianiem zadań domowych, ale przede wszystkim z twórczym i mądrym rozwijaniem zainteresowań wśród menzurek z kolorowymi płynami, różnego rodzaju odczynnikami, łopatkami, zlewkami, częściami umożliwiającymi tworzenie robotów i niepowtarzalnych konstrukcji. Wyciąganie wniosków z własnych obserwacji i ćwiczeń pomoże dzieciom wykształcić odpowiedni nawyk przewidywania konsekwencji własnych czynów. Jak się okazuje – twórcza zabawa z liczbami, pudełkami narzędziami, płynami czy klockami nie musi być tylko niespełnionym marzeniem ograniczonym do sprzętu domowego – to jest garnków, pokrywek i zlewu! Programy pozwalające rozwijać takie umiejętności są bardzo bogate, a sprzęt wykorzystywany do zadań profesjonalny i w zupełności
wystarczający dla małych odkrywców.

Projektowanie, budowanie, programowanie, mieszanie i konstrukcja mogą okazać się niezwykłą zabawą, do której warto zaprosić dziecko! Dzięki atrakcyjnej ofercie spędzenia
wolnego, wakacyjnego czasu, każdy poszukujący przygód odkrywca – chłopiec i dziewczynka zapamiętają ten czas na długo i będą opowiadać o tym wspaniałym czasie z uśmiechem na ustach swoim kolegom i koleżankom, a także zadowolonym ze szczęścia swojego dziecka rodzicom. Warto być młodym odkrywcą!