Uśmiech jest jak słońce!

Uśmiechamy się, gdy coś nas cieszy lub bawi. Jednak są w życiu chwile, w których ciężko o optymizm. Na szczęście są ludzie, którzy potrafią wyczarować radość…

Jak powiedział Victor Hugo „Uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy”. Bez wątpienia miał rację. Optymizm i dobry nastrój pomaga poradzić sobie ze smutkiem i rozgoryczeniem. Osoba, która się uśmiecha choć na moment zapomina o tym, co ją przygnębia, martwi lub boli.
Jednak są w życiu chwile, w których trudno o uśmiech, zwłaszcza w przypadku ciężkiej choroby. Na szczęście są ludzie, którzy potrafią to zmienić, nawet gdy dla innych może to wydawać się zupełnie niemożliwe.

Takimi osobami są wolontariusze Fundacji „Dr Clown”. Prowadzą oni terapię śmiechem i zabawą dla dzieci chorych, niepełnosprawnych oraz innych osób w trudnych sytuacjach życiowych. Sprawiają, że pochmurne i zmęczone twarze maluchów ale też i dorosłych – promienieją. Śmiech pomaga bowiem uśmierzyć ból, przyspiesza leczenie, ułatwia radzenie sobie z kryzysami, stresami dnia codziennego. Nawet ten trochę wymuszony – daje dobre efekty terapeutyczne. Jeśli i Ty chcesz podarować innym słoneczny uśmiech, możesz zostać wolontariuszem Fundacji „Dr Clown”. Fundacja „Dr Clown” działa w Polsce już od niemal 13 lat. Jest to program ogólnopolski, w ramach którego prowadzone są różnorodne projekty m.in. w blisko 100 szpitalach dziecięcych i placówkach specjalnych, takich jak domy dziecka, świetlice czy hospicja.

Fundacja „Dr Clown” stara się stale zwiększać efektywność pomocy niesionej swoim podopiecznym. Nie tylko pozyskuje nowych wolontariuszy, ale również zaprasza do współpracy światowej sławy sportowców, lekarzy, psychologów, a także szuka nowych źródeł finansowania. W miarę napływu środków obejmie opieką jeszcze więcej szpitali i placówek specjalnych w całej Polsce.

Katarzyna Dera Fundacja drClown