abcZdrowie.pl wspiera Fundację "Dr Clown"

Misją Fundacji “Dr Clown” jest niesienie radości i uśmiechu dzieciom przebywającym w szpitalach i placówkach specjalnych organizując zespoły terapeutów “doktorów clownów”, którzy w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem prowadzą zajęcia z zakresu terapii śmiechem. Bawiąc likwidują stres i napięcia spowodowane nietypową i często bardzo trudną sytuacją dziecka chorego i hospitalizowanego. Działania Fundacji skierowane są również do innych osób w kryzysach tj. do osób starszych, z niepełnosprawnością i wywodzących się z rodzin dysfunkcyjnych, niepełnych.

W Polsce Fundacja działa od 1999 roku realizując oryginalną ideę leczenia – terapię śmiechem. Powstało 26 przedstawicielstw  Fundacji w największych miastach Polski. Terapia śmiechem i zabawą cieszy się uznaniem wśród pracowników służby zdrowia i rodziców, gdyż ma znaczący udział w procesie leczenia, rehabilitacji i rewalidacji.

Fundacja “Dr Clown” jest organizacją otwartą światopoglądowo, areligijną i apolityczną. Mogą do niej należeć wszystkie osoby, które pragną wspierać jej ideę i misję.

Więcej informacji na stronie: www.drclown.pl