Najpopularniejsze serwisy abcZdrowie

Kilkadziesiąt specjalistycznych serwisów medycznych zgrupowanych w sieci abcZdrowie.pl cieszy się coraz większą popularnością. Każdy z nich poświęcony jest innemu problemowi zdrowotnemu lub jednostce chorobowej i skupia wokół siebie złożoną społeczność lekarzy, pacjentów i dyskutantów.

Jak dotąd największą liczbę użytkowników przyciągnęło pięć z nich: abcbadania, abcodchudzanie, abcciąża, abcantykoncepcja i abcdepresja.

Tematyka serwisu abcBadania należy z pewnością do najbardziej uniwersalnych. Badania wykonuje każdy z nas lub naszych bliskich, nie zawsze wiemy jednak jak poprawnie zinterpretować ich wyniki i gdzie udać się w dalszej kolejności. Często też nie zdajemy sobie sprawy z tego, że powinniśmy wykonać testy profilaktyczne, a czym informują nas specjalistyczne artykuły w dziale “Warto wiedzieć”.

AbcOdchudzanie porusza zagadnienia ogólno-zdrowotne i kondycyjne, pomagając jednocześnie w bezpiecznym zrzucaniu nadwagi. Abcdepresja to serwis, który dotyczy  kłopotliwej, lecz ciężkiej choroby dotykającej coraz większej liczby osób, natomiast abcCiąża i abcAntykoncepcja w wyczerpujący sposób zajmują się tymi dwoma niezwykle ważnymi zagadnieniami z życia kobiety i mężczyzny.

Ciężko jest znaleźć wspólny mianownik dla wszystkich tych różnorodnych serwisów. Do ich najmocniejszych stron należy zebranie wielu szczegółowych informacji w jednym miejscu oraz możliwość udzielenia wszechstronnej pomocy płynącej z różnych, fachowych źródeł. Obok indywidualnych historii innych użytkowników można tu znaleźć porady ekspertów, odpowiadających na często trudne lub wstydliwe, a jednak nurtujące nas wszystkich pytania. Uwagę przykuwają także starannie przygotowane – i niejednokrotnie przełamujące społeczne tabu – artykuły specjalistyczne. Warto zaznaczyć, że wszystkie omawiane serwisy skupiają się wokół wyłącznie jednego problemu.

Rozwój sieci AbcZdrowie świadczy o dużym zapotrzebowaniu na portale o tematyce medycznej. Pokazuje też, że użytkownicy Internetu nie tylko coraz częściej poszukują informacji dotyczących zdrowia lecz również, że pragną się nimi dzielić, a także (w przypadku depresji i odchudzania) wzajemnie wspierać.