Quizy – kolejna funkcjonalność w serwisie abcZdrowie

Niedawno wprowadziliśmy nową, po Niezbędniku Pacjenta i slideshowach, funkcjonalność w serwisie abcZdrowie – quizy. Jest to łączące przyjemne z pożytecznym, proste w obsłudze i wygodne narzędzie, służące wstępnej diagnozie problemów zdrowotnych.

Jak w to w grać?

Aby rozpocząć zabawę wystarczy wejść na jeden ze swoich ulubionych serwisów sieci abcZdrowie np. na abcDieta.pl i wybrać jeden z dostępnych zestawów pytań, dotyczących naszych codziennych nawyków i zachowań.

Quizy jak na razie dostępne są na kilku serwisach – abcDieta.pl, abcZdrowie.pl, abcMenopauza.pl, abcZawal.pl, abcCwiczenia.pl, abcCiaza.pl, abcBezsennosc.pl. W przyszłości jednak znajdą się na wszystkich serwisach należących do sieci abcZdrowie.

Cele quizów

Jedną z głównej roli quizu jest pomoc w określeniu indywidualnej kondycji zdrowotnej użytkowników serwisu. Odpowiedzi zaklasyfikowane są pod względem częstotliwości wskazań w dwóch grupach, którym z kolei przyporządkowany jeden z dwóch typów objaśnień, zawierający szczegółowy opis dolegliwości i wskazówki dalszego postępowania. W ten sposób sami możemy stwierdzić w jakim stopniu dotyczy nas omawiany problem i zdecydować o podjęciu odpowiednich kroków.

O czym warto pamiętać

Quiz nie zastąpi wizyty u specjalisty, wskaże natomiast czy należy się do niego udać. A jeśli etap schorzenia nie jest zaawansowany, podpowie jak poradzić sobie z nim we własnym zakresie – na co uważać, jakie czynności ograniczyć a jakie zastosować.