Akcja "Zauważ mnie. Chodzi p(o) zdrowie"- alternatywa na Walentynki

Niewiele osób wie, że 14 lutego to nie tylko dzień zakochanych, ale również Światowy Dzień Chorych na Padaczkę. Święty Walenty patronuje jednym i drugim. Dlatego właśnie w tym dniu wystartuje niecodzienny, 460-kilometrowy marsz Nordic Walking ze Sławna do Warszawy. Marsz odbędzie się w ramach akcji “Zauważ mnie. Chodzi p(o) zdrowie”, której patronat objęło także abcZdrowie.pl.

Idea marszu to zwrócenie uwagi na potrzeby osób, które muszą się zmagać z tą mało znaną chorobą, na którą choruje około 50 milinów ludzi na całym świecie. W ciągu 2 tygodni uczestnicy marszu z kijami zawitają do 14 miast, gdzie będą prowadzić outdoorowe akcje edukacyjne i zachęcać wszystkich miłośników Nordic Walking do wspólnej wędrówki. Planowany finisz marszu w Warszawie przewidziany jest na 26 lutego br. Wszyscy chętni, którzy razem z nami chcą wziąć udział w akcji mogą zapisać się za pośrednictwem strony www.chodzezkijami.pl.

Ambasadorem akcji “Zauważ mnie. Chodzi p(o) zdrowie” jest aktor Piotr Gąsowski. Inicjatorami marszu są: stowarzyszenia pacjentów, takie jak: Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę, Stowarzyszenie Ludzi Osób dotkniętych Padaczką i Przyjaciół “Spokojna”, Stowarzyszenie Chorych na Epilepsję- Grupa Wsparcia Epi z Łodzi oraz portal Tacyjakja.pl.

Zachęcamy do wzięcia udziału w marszu. W jego czasie będzie można się dowiedzieć, jak zachować się, gdy ktoś obok nas będzie miał atak padaczki. To także duża pomoc dla chorych, którzy często z braku zrozumienia i z niewiedzy muszą rezygnować z nauki, pracy, rodziny i marzeń. Okazuje się, że chorzy na padaczkę mogą w pełni funkcjonować społecznie, jeśli tylko są odpowiednio leczeni i akceptowani. Przykładami osób, które pomimo choroby odniosły sukces są m.in.: Ludwig van Beethoven, Napoleon Bonaparte i Elton John.

Więcej informacji:
www.zauwazmnie.org

abcZdrowie.pl poleca!