Pozbądź się kataru!

Jesień zawitała, a za chwilę przyjdą mroźne, zimowe dni. W tym sezonie, wiele osób skarży się na katar. Nie musisz być alergikiem, aby dał Ci on się we znaki. Niezależnie od tego, czym się zajmujesz, katar zdecydowanie może Ci to utrudnić! Jeśli utrzymuje się on dłużej niż kilka tygodni, zdecydowanie powinieneś udać się do lekarza, który określi przyczynę infekcji i zaproponuje leczenie. Możesz także wypróbować sprawdzone, domowe sposoby na walkę z nieżytem nosa. Sprawdź, jakie!

1. Jeśli jesteś alergikiem, w pierwszej kolejności powinieneś zastosować leki antyhistaminowe, które dostępne są bez recepty i pomagają w zwalczaniu kataru spowodowanego przez alergię.

2. Dopadło Cię przeziębienie? W takim razie skorzystaj z leków na przeziębienie. Dostępne są bez recepty w aptece, a farmaceuta pomoże Ci dopasować lek i zasugeruje jego stosowanie zgodnie z tym, co zawiera ulotka.

3. Jeśli nie możesz oddychać, wypróbuj krople do nosa. Katar może powodować obrzęk, a nawet podrażnienie śluzówki. krople spowodują, że łatwiej usuniesz wydzielinę, co jest ważne, np. na wieczór, gdy kładziesz się spać. Pamiętaj jednak, aby zbyt długo nie stosować kropli – jeśli po tygodniu nie zauważysz rezultatów, skonsultuj się z lekarzem.

4. Suche powietrze, odkręcone kaloryfery – to sprawia, że katar może się nasilić. Korzystaj zatem z nawilżacza powietrza.

5. Jeśli pamiętasz babcine sposoby na walkę z katarem, wypróbuj je!
Wymieszaj łyżeczkę soli z w szklance ciepłej wody. Następnie umieść płyn w buteleczce z zakraplaczem i umieść kilka kropli mikstury w nosie. W ten sposób nawilżysz przewody nosowe. Gotowy roztwór soli dostępny jest także w aptekach.

Przy przeziębieniu sprawdza się także herbata z maliną, a od lak z katarem walczy… czosnek! Bez obaw – jeśli go nie lubisz, nie musisz go jeść. Rozgnieć kilka ząbków czosnku na talerzu i postaw na noc obok łóżka, np. na nocnej szafce.