Kwiecień miesiącem walki z żylakami

Pod koniec marca 2013 roku ruszyła akcja społeczno-edukacyjna „Żylaki? Przeciwdziałaj!”. Jest to pierwsza taka kampania o zasięgu ogólnopolskim. Celem akcji jest podniesienie świadomości społecznej na temat leczenia oraz profilaktyki żylaków i przewlekłej niewydolności żylnej. W ramach kampanii odbędą się nieodpłatne badania USG Doppler w obrębie kończyn dolnych dla osób po 30. Przedsięwzięcie, organizowane przez firmę Pani Teresa Medica SA (dostawcę wyrobów kompresyjnych i rehabilitacyjnych), zostało objęte patronatem merytorycznym Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

 

 

 

Przeciwdziałaj żylakom!

Objawy choroby żył pojawiają się nawet u osób młodych – według danych szacunkowych, 15-30% mężczyzn i 40-60% kobiet w Polsce doświadcza żylaków lub powikłań z nimi związanych. Metody leczenia żylaków są obecnie znacznie bardziej zaawansowane niż jeszcze 20 lat temu, ale schorzeniom żył nadal lepiej jest zapobiegać niż je leczyć. O profilaktyce chorób żył można dowiedzieć się za pośrednictwem wortalu www.zylakiprzeciwdzialaj.pl. Na stronie znajdują się również informacje na temat objawów chorobowych, diagnostyki i leczenia żylaków. Internauci mogą skorzystać z porady lekarza specjalisty – odpowiedź otrzymuje się w ciągu 48 godzin.

 

 

Akcja „Żylaki? Przeciwdziałaj!” obejmuje także cykl nieodpłatnych badań, służących do oceny przepływu krwi. Badania są przeznaczone dla osób po 30. roku życia. Najbliższe bezpłatne badania będą wykonywane w Poznaniu (03-08 kwietnia, Centrum Handlowe M1), Wrocławiu (12-16 kwietnia, Park Handlowy Bielany), Katowicach (18-22 kwietnia, Silesia City Center) i Warszawie (24-30 kwietnia, Park Handlowy Targówek).