Fundacja „Dr Clown” zaprasza na „Dzień Matki i Dziecka pod Znakiem Czerwonego Noska”

Fundacja „Dr Clown” już po raz czwarty zaprasza całe rodziny na tą niezwykłą imprezę. W swoim żywiole znajdą się nie tylko małe pociechy, ale również dorośli, dla których organizatorzy przygotowali liczne niespodzianki.

26 maja w warszawskim Zoo w godzinach od 11.00 do 18.00 dzieci wraz z rodzicami będą mogły między innymi: wziąć udział w ciekawych konkursach i animacjach ulicznych z „doktorami clownami”, spotkać znane gwiazdy oraz rozwijać swe talenty na warsztatach malarskich.

Imprezę rozpocznie Wielka Parada Klaunów, czyli ponad 100 kolorowych wolontariuszy Fundacji z całej Polski. Nieopodal wejścia do ZOO – przy ul. Ratuszowej usytuowana będzie scena, na której będą się odbywały występy zespołów, spotkania z gwiazdami i konkursy. Odbędzie się tam też casting prowadzony przez TVP Warszawa na dziecięcego prezentera pogody!!

W programie znajdą się:

- występy zespołu dziecięcego „Fasolinki” , „Gawęda” i „May band”

- pokazy tańca brzucha i Zumby

- pokazy dziecięcego zespołu tanecznego Egurrola Dance Studio

- wspólna nauka murzyńskiego tańca „Waka waka”.

Ponadto:

- wiele konkursów z nagrodami i spotkań z takimi gwiazdami jak Małgorzata Socha, Karol Strasburger, Michał Piróg

Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” zaproszą do swych stoisk, w których odbywać się będzie malowanie twarzy, warsztaty artystyczne, tworzenia biżuterii, zabawy integracyjne z bajecznie kolorową chustą „Klanza”, loteria fantowa „Każdy los wygrywa”, zawody sportowe oraz zabawa w mini-przychodnię, która pomoże oswoić lek przed wizytą u lekarza.

Kilka słów o Fundacji „Dr Clown”

Fundacja „Dr Clown” prowadzi terapię śmiechem i zabawą już od 1999 roku. Jest to program ogólnopolski, w ramach którego prowadzone są różnorodne projekty w ponad 100 szpitalach dziecięcych i placówkach specjalnych, takich jak domy dziecka, ośrodki dla dzieci z niepełnosprawnościami czy świetlice środowiskowe. Fundacja stale zwiększa efektywność pomocy niesionej swoim podopiecznym. Nie tylko pozyskuje nowych wolontariuszy, ale również zaprasza do współpracy światowej sławy sportowców, lekarzy i psychologów.

Fundacja rozwija się i stara objąć opieką kolejne szpitale w Polsce. Każdy może pomóc w rozszerzaniu jej działalności niosąc radość maluchom jako wolontariusz lub wspierając finansowo.

Zapraszamy na stronę internetową imprezy  www.dzienczerwonegonoska.pl oraz na stronę internetową Fundacji „Dr Clown” www.drclown.pl

Patroni medialni imprezy:

TVP Info, TVP 2, Radio Plus, Radio Planeta, Antyradio, „Echo Miasta”, Portal MM Moje Miasto, portal parenting.pl, Miasto Dzieci i DOZ.