"Autyzm – całe moje życie"

To nazwa akcji informacyjnej dotyczącej autyzmu zorganizowanej przez Fundację Synapsis, reżysera Tomka Wlazińskiego i aktora Bartłomieja Topę, przeprowadzonej w dniach 11-14 stycznia 2012 roku, utrzymywanej w ścisłej tajemnicy nawet przed mediami, w których była przeprowadzana.

Efekt zapoczątkowany udziałem w programie śniadaniowym wzmocniony został w ciągu następnych trzech dni przez wpuszczanie do internetu amatorskich filmów nagrywanych aparatem telefonicznym, na których widać aktora zachowującego się nietypowo w różnych codziennych sytuacjach (w sklepie, w restauracji, w metrze).

http://www.youtube.com/watch?v=2vhqJrEE5_g

http://www.youtube.com/watch?v=MpHss76GWZs

http://www.youtube.com/watch?v=gX92deUEMs4

Autyzm dotyka coraz więcej ludzi na całym świecie. To najczęściej występujące zaburzenie rozwojowe. W Wielkiej Brytanii i USA aż 1% populacji cierpi na zaburzenia autystycznego spektrum. Szacujemy, że w Polsce wykrywany jest u jednego dziecka na około 300. To właśnie z tego powodu ONZ oficjalnie uznał autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata obok raka, cukrzycy i AIDS – mówi Joanna Grochowska, wiceprezes Fundacji SYNAPSIS.

Fundacja SYNAPSIS pomaga cierpiącym na autyzm żyć w świecie, który widzą, słyszą i czują inaczej niż my. Dowiedz się więcej o autyzmie na www.synapsis.org.pl