1 % podatku dla Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

Sieć abcZdrowie wspiera Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Fundacja istnieje dzięki wsparciu osób prywatnych, firm i instytucji, którym nie jest obojętny los nieuleczalnie chorych dzieci.

W grudniu 2011 roku rozpoczęła się kampania informacyjna pod hasłem ,,Twój 1% – mój powrót do domu”, mająca na celu poinformowanie jak największej liczby odbiorców o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. To krótkie stwierdzenie ma uświadomić odbiorcy, że od jego decyzji zależy czy nieuleczalnie chore dzieci będą mogły przebywać w swoich własnych domach pod opieką hospicjum.

Poprzez działania w sieci abcZdrowie chcemy uświadomić internautów czym jest opieka paliatywna i jak ważna jest (zwłaszcza w przypadku dzieci, które trudne i często ostatnie swoje chwile dzięki fundacji mogą spędzić w domu z rodziną).

Środki finansowe pozyskane dzięki kampanii zostaną przeznaczone na opiekę Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i ich rodzinami.