W trosce o zdrowie Twoje i Twojego Malucha…


Diagnostyka uruchomiła ogólnopolską kampanię propagującą badania profilaktyczne w czasie ciąży skierowane do przyszłych mam. Akcja ma już sporą tradycję. Od początku jej trwania z bezpłatnych porad specjalistów skorzystało wiele kobiet w ciąży.

abcZdrowie.pl po raz pierwszy włączyło się do tej akcji, jednak już teraz możemy obiecać, że nie zabraknie nasz przy kolejnych edycjach. Razem z Diagnostyką chcemy promować badania laboratoryjne, które są bagatelizowane. W Polsce wykonuje się ich 4-5 razy mniej niż w Europie Zachodniej. W efekcie w naszym kraju dużo więcej wydaje się na lekarstwa i leczenie, zamiast na odpowiednią profilaktykę. A diagnostyka laboratoryjna jest ważną, jednak wciąż mało wykorzystywaną dziedziną wiedzy medycznej. Celem akcji jest więc przybliżenie tej wiedzy oraz zachęcenie kobiet do częstszego korzystania z medycyny diagnostyczno- laboratoryjnej. Chcemy także dotrzeć do samych lekarzy, aby kładli oni większy nacisk na odpowiednie badania pacjentek.

Początek akcji sięga 10 października 2009 roku. Zaczęło się od cyklu spotkań z wybitnymi specjalistami z zakresu ginekologii, położnictwa i diagnostyki laboratoryjnej. Ambasadorkami kampanii zostały aktorka Anna Samusionek oraz dziennikarka TVN Style Olga Kluźniak. Panie opowiedziały o własnych doświadczeniach oraz przygotowaniach do roli mamy. Obie zgodnie potwierdziły ważność diagnostyki w czasie ciąży. Na spotkaniach nie zabrakło także autorytetów z dziedziny medycyny. Kampanie popierał dr n. med. Zbigniew Liber.

Od tego czasu akcja nabiera rozpędu i do Warszawy dołączały kolejne miasta: Katowice, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdynia i Białystok. Teraz do tej listy dołącza także Lublin. To tam już 24 listopada odbędzie się spotkanie kobiet w ciąży razem ze specjalistami. W jego czasie odbędzie się debata o zdrowiu, modzie na te 9 magicznych miesięcy, pokazy „chustonoszenia”, konkursy. Co ważniejsze będzie można porozmawiać także z dietetykiem, zadać pytanie specjalistom z zakresu ginekologii, położnictwa i diagnostyki laboratoryjnej. Na Panie czekają także drobne upominki. Razem z Diagnostyką zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Hotelu Victoria, ul. Narutowicza 58/60 o godzinie 18.

Więcej szczegółów na www.bezpiecznaciaza.diag.pl